” ماهک ” یک بیمارستان فوق تخصصی کودکان مبتلا به سرطان است. این بیمارستان دومین بیمارستان تخصصی سرطان کودکان درحال ساخت در کشور است .

مجمع خیرین ماهک با تاسیس در سال ۸۹ تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مجمع خیرین سلامت استان، یک سـازمان غیر انتفاعی- غیر دولتی است که از انگیزه والای کمک به همنوع سرچشمه گرفته، فعالیت همه جـانبه خود راهمسو به کودکان مبتلا بـه سرطان در حوزه های امور حمایتی، تشخیص و درمان، آموزش و اطلاع رسانی آغاز کرد.اما در ابتدای فعالیت شاهد مشکلات بیماران وناراحتی هایی بو جود آمده از بستری شدن در کنار بیماران عفونی، شدند که مجمع به این نتیجه رسید در راستای رفع نیاز کودکان مبتلابه سرطان به یک مرکز با امکانات و تجهیزات تخصصی و پزشکی، روحی و روانی، گام در مسیر ساخت بیمارستان فوق تخصصی کودکان مبتلا به سرطان بردارد. خیر پزشک مرحوم دکتر شهیدی، با اهدای ۲ هزار مترزمین روشنی بخش این محفل خیرخواهانه شد و بـا بهره‌گیری از کمک‌های انسان دوستانه خیرین نیک اندیش و مردم نیکوکار سرزمین محبت و دوستی، ساخت این بیمارستان پنج طبقه در مساحت شش هزار مترمربع که ازآذر  سال ۸۹ آغاز شده، با پیشرفت ۸۰ درصد مسیر پایانی را طی میکند و برای تکمیل و تجهیز یاری شما را می طلبد تا کودکان شادمانه تر و خانواده ها آسوده تر فرایند درمان را بگذرانند.

– ماهک با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش پیشگیرانه و اطلاع‌رسانی می‌کوشد در کاهش نرخ ابتلا به سرطان اطفال در ایران مشارکت نماید. بر همین اساس” ماهک ” در روز جهانی سرطان کودکان ” جشن یاری ”  را با تکیه بر دانش پزشکان فوق تخصصی سرطان کودکان کوشیده است گامی در جهت آگاهی رسانی به والدین و هم چنین ترویج فرهنگ نوعدوستی در حمایت مالی از درمان کودکان مبتلا به سرطان بردارد.

-در سایه این حمایت، خانواده ها می‌توانند با نگرانی کمتر، تنها به درمان کودک خود فکر کنند و کودکان می‌توانند شادمانه‌تر فرآیند درمان را طی نموده و آرزوهای آنها از بودن یا نبودن، به چگونه زیستن در آینده تغییر کند.